Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ocak 2024 Pazartesi

Yeni yıla 'Olimpiyat' damgası

Fransa'da yılbaşı gecesine 2024 Olimpiyatları damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Macron'un işaret ettiği Olimpiyat Oyunları, Paris'teki kutlamaların da odağındaydı.

Fransa, 2023 yılını ayaklanmalarla ve protestolarla geride bıraktı. Ülkede sokakların bu denli gergin olduğu bir yılın sonunda da özellikle başkent Paris’te yılbaşı gecesi için geniş güvenlik önlemleri alındı.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yılbaşı öncesi yaptığı konuşmada “2024, Fransa’nın gurur yılı olacak” dedi. Macron, başkentte yılbaşının konsepti olan 2024 Olimpiyatlarını ve yangın felaketinin ardından yeniden açılacak olan Notre-Dame Katedraline vurgu yaptı.

Yılbaşı kutlamaları da Olimpiyat Oyunları’na odaklandı. Champs-Elysees Caddesi üzerinde, Arc de Triomphe'ye yansıtılan çok boyutlu ışık şovunda, Paris'in tarihi ve Yaz Olimpiyatları'nda yer alacak sporlar sergilendi.

Ülke genelinde yaklaşık 90 bin polis memuru görev yaptı. Yer yer şiddet olayları ve çatışmalar yaşansa da Fransa 2024’ü sakin karşıladı.

Geri Dön 01 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN