Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Tek kullanımlık elektronik sigaralar yasaklanacak

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, sigarayla mücadele planının parçası olarak ülkede tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanacağını açıkladı. 

Tek kullanımlık elektronik sigaralar yasaklanacak

Fransız hükûmeti, 2024 bütçe planının parçası olarak, ülkede yılda 75 bin ölüme neden olduğu tahmin edilen sigara kullanımını azaltmaya yönelik adımlar atmaya hazırlanıyor. Tütünden alınan vergiyi yükseltmenin şimdilik planlar arasında bulunmadığını belirten Başbakan Borne, özellikle çocuk ve gençlerin sigara alışkanlığı kazanmasına yol açan elektronik sigaralara odaklanacağını dile getirdi. 

Borne, RTL’ye verdiği demeçte, yakında kamuoyuna sunulacak sigarayla mücadele planı çerçevesinde, ‘özellikle gençlere kötü alışkanlıklar kazandıran tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanacağını’ aktardı. Başbakan, naneli şeker, marshallow ve balonlu sakız gibi aromaları olan, ergenlik çağındaki çocukları hedefleyen elektronik sigaraların, çocukları sigara alışkanlığına teşvik ettiğini vurguladı. 

Diğer birçok Avrupa ülkesi de elektronik sigaraları yasaklamaya hazırlanıyor. Almanya, aromalı elektronik sigaraları hali hazırda yasakladı, Belçika’da ise bu ürünlerin çevrimiçi satışları yasaklandı.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN