Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Aralık 2023 Perşembe

Tartışmalı göç yasası kabul edildi

Fransa'da uzun süredir tartışma yaratan göç yasa tasarısı Senato'da onaylandı.

Fransız Senatosu, aylardır tartışılan göç yasa tasarısını onayladı. Buna göre, yabancı uyruklu çalışanlar, Fransa'ya geldikten 3 ay sonra, çalışmayanlar ise 5 yıl sonra kira desteğinden faydalanabilecek.

Çalışan yabancılar ülkeye geldikten 30 ay sonra, işi olmayanlar ise 5 yıl sonra aile yardımlarına erişebilecek.

Kolluk kuvvetlerine karşı suç işleyen çifte vatandaşlar, Fransız vatandaşlığından çıkarılabilecek. 

İşçi açığı olan meslek grupları için özel bir oturum kartı verilecek, göç kotaları buna göre oluşturulacak.

Tasarıya göre, Fransa'da doğan yabancı ailelerin çocukları, Fransız vatandaşlığını 16-18 yaşları arasında talep edebilecek ve suça karışmamış olmaları gerekecek.

Eğitim amacıyla Fransa’ya gelen yabancı öğrencilerden depozito alınacak. Depozitoyla, oturumu biten ya da suç işleyen öğrencilerin geri dönüş masrafları karşılanacak. Aile birleşimi için gerekli koşullar zorlaştırılacak. 

Tasarı, sağ görüşlü partiler tarafından memnuniyetle karşılanırken, sol partili milletvekilleri oylamanın sonucunu protesto etti. Fransız Senatosu tarafından kabul edilen tasarı bugün meclis genel kurulunda oylanacak.

Kabinedeki bazı bakanlar, tasarının parlamentodan geçmesi durumunda istifa edeceklerini duyurdular. Söz konusu tasarıyla karşı çıkan yurttaşlar, başkent Paris’te protestolar düzenlendi, “Irkçı yasalara hayır“ sloganı attılar.

Tartışmalara neden olan göç yasa tasarısı, 186 'hayır' oyuna karşı 349 'evet' oyuyla kabul edildi.

Geri Dön 21 Aralık 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN