Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Sosyal konut reformu: Asgari ücretten fazla kazanan evden çıkarılacak

Fransa'da hükûmetin barınma krizine bulduğu çözüm; durumu iyi olanları (asgari ücretten fazla kazananlar) sosyal konutlardan çıkarmak oldu.

Fransa’da hükûmet, barınma krizine çözüm bulmak amacıyla sosyal konut reformu hazırlamaya başladı. Bir dizi tedbiri içeren, reform taslağı Bakanlar Kurulu’na sunuldu. Buna göre, geliri asgari ücretin üzerinde olan kiracıların tahliye edilmesi önerildi.

İmar Bakanı Yardımcısı Guillaume Kasbarian tarafından hazırlanan taslak, kiracıların gelir ve mal varlığı durumunun da daha detaylı araştırılmasını kapsıyor. Ayrıca asgari ücretin üzerinde geliri olanlardan ek kira da alınabileceği gündeme getirildi. Hükûmet tarafından belirlenecek tavan gelir ücretinin iki yıl boyunca yüzde 20 oranında aşılması durumunda, sözleşmenin iptali için 18 aylık bir ihbar süresi de olacak.

Fransa’da sosyal konutlarda 10 milyonun üzerinde kişi yaşıyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN