Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Sarhoş avcılara 1.500 avro ceza

Fransa'da, içkili şekilde avlanan avcılara karşı sert önlemler getiren bir düzenleme yürürlüğe girdi.

Ülke çapında avcılığı düzenleyen bir çevre yasası çerçevesinde gelen bu yeni kararname, ormanlık alanlarda yürüyüş yapan insanları koruma amacı taşıyor ve 14 madde içeriyor.

Bu kararnameye göre, içkili şekilde ava çıkan ve bu davranışı tekrarlayan avcılar, 1.500 ila 3 bin avro arasında değişen para cezalarıyla cezalandırılacaklar.

Ayrıca, düzenleme, avlanma bölgelerinde rehberlik yapmak için bir dijital uygulama oluşturulmasını ve bu bölgelerdeki yönlendirme panolarının standart bir düzeye getirilmesini de içeriyor.

İçkili av kazaları

Fransa'da av kazalarıyla mücadele etmek için son 20 yılda önemli adımlar atılmış olsa da Resmi Gazete verilerine göre geçen yıl av kazalarında 6 kişi öldü ve 78 kişi yaralandı. Avlanma sırasında gerçekleşen ölüm ve yaralanma olaylarının çoğunluğu, avcıların içkili olmalarından kaynaklanıyor.

Fransa Ulusal Avcılar Federasyonu'na göre, ülkede yaklaşık olarak 1 milyon sahada aktif olarak avlanan ve lisans sahibi olan 5 milyon avcı bulunuyor.

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN