Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2023 Çarşamba

Protestolarda iki kişi hayatını kaybetti

Fransa'da 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis tarafından öldürülmesinden sonra başlayan protestolarda iki kişi öldü. Gözaltı sayısı 4 bini aştı.

Protestolarda iki kişi hayatını kaybetti

Fransa’da 17 yaşındaki gencin polis kurşunuyla öldürmesinin ardından başlayan şiddetli protestolarda, 24 yaşındaki bir itfaiyeci ve 20 yaşındaki bir genç hayatını kaybetti. Gösterilerde göz altına alınanların sayısı ise 4 bine yaklaştı.

Paris’te, protestoların altıncı gününde, eylemcilerin ateşe verdiği bir yeraltı otoparkını söndürmeye çalışan 24 yaşındaki itfaiye görevlisi hayatını kaybetti. Başkentte cuma günü yaşanan çatışmalarda ise 20 yaşındaki bir genç, mağazanın çatısından düşerek hayatını kaybetmişti. 

Fransız İş Adamı ve Sanayiciler Derneği (MEDEF) verilerine göre, mağazaların yağmalandığı, tahrip edildiği ve yakıldığı protestolar, şu ana kadar 1 milyar avro hasara yol açtı. Öte yandan, 17 yaşındaki genci öldürmekle yargılanacak polis için aşırı sağcı bir eski siyasetçi tarafından başlatılan bağış kampanyasında toplanan para da 1 milyon avroyu geçti. 

Protestoların yedi gün önce başlamasından bu yana, yaklaşık üçte biri 15 yaşın altındaki 3 bin 915 kişi göz altına alındı.

Macron, çocukları protestoya katılan ailelere mali yaptırım istiyor

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülke genelinde çıkan olaylarda polise desteğini açıklayarak, çocukları olaylara karışan ailelere mali yaptırım uygulamak istediğini söyledi. Paris’te polislerle gayriresmi bir yemek yiyen Macron, göstericiler hakkında "Yaptıkları saçmalığın mali bir karşılığı olmalı. Ancak bundan anlarlar" diye konuştu. 

Geri Dön 05 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN