Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Öldürülen gencin büyükannesi konuştu: Kargaşa dursun istiyorum

Fransa'da polis tarafından öldürülen 17 yaşındaki gencin büyükannesi, kargaşanın durmasını istediğini söyledi.

Öldürülen gencin büyükannesi konuştu: Kargaşa dursun istiyorum

Fransız genç Nahel Merzouk'un trafik kontrolü sırasında polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından, büyükannesi olan Nadia, kargaşaya karşı "dur" çağrısı yaptı ve "kalbim acı içinde" dedi. Rioters'ın (isyan edenlerin) Nahel'in ölümünü "bahane" olarak kullandığını söyledi.

Nadia, Fransız BFM TV televizyonuna şunları söyledi:

Neyse ki polis burada. Yıkılan insanlara 'dur' diyoruz. Nahel'i bahane olarak kullanıyorlar. Camları kırmayı, otobüsleri, okulları yok etmeyi bırakmalılar. Her şeyin sakinleşmesini istiyoruz. Yıkım istemiyoruz. Yorgunum, daha fazla dayanamam, uyuyamıyorum, televizyonu kapattım, her şeyi kapattım, bunları daha fazla dinlemek istemiyorum.

"Polis ve polise saldıranlar cezalandırılmalı"

"Kalbim acı içinde" diyerek, polis memuru ve polise saldıranların hepsinin cezalandırılması gerektiğini ekledi. Salı gününden bu yana, Paris'in banliyösü olan Nanterre'de, Nahel'in vurulduğu yerde ve ülkenin diğer şehirlerinde ve kasabalarında gerçekleşen beş gece süren şiddetli protestoların ardından 2 bin 400 kişi gözaltına alındı.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN