Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

Öğrencilere acil gıda yardımı

Fransız hükûmeti, enerji krizi ve enflasyon nedeniyle geçinmekte zorlanan ihtiyaç sahibi öğrencilere gıda yardımı yapmak için 10 milyon avro ek bütçe ayırma kararı aldı. 

Öğrenciler için gıda yardımı yapan derneklere ödenmesi planlanan bu yardım, her biri bir öğrenciye 1 hafta yetecek kadar yemek sağlayacak 300 bin gıda paketini finanse edecek. Öğrenci Dernekleri Federasyonu, bu yardım paketini ‘tahta bacağa yara bandı yapıştırmak gibi’ diyerek eleştirdi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalıcı bir reforma ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Ayrıca, Fransa’daki dar gelirli üniversite öğrencileri, gelir göstermeye gerek olmadan okul yemekhanelerinde 1 avroya yemek yiyebiliyor. Bu uygulama, Noel tatiline kadar devam edecek. 

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN