Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

Müslüman gence şiddet uygulayan polisler mahkemede

Fransa'da, Marsilya'da düzenlenen eylemler sırasında 22 yaşındaki Müslüman bir gence şiddet uygulamakla suçlanan 4 polis yargılanıyor. Tutuklu polislerden biri, gencin yaralanmasına yol açan plastik mermiyi kendisinin ateşlediğini itiraf etti.

Fransa’da polis şiddetine karşı başlayan ayaklanmalar sırasında Marsilya’da düzenlenen eylemlerde 22 yaşındaki Hedi isimli Müslüman gence şiddet uygulamakla suçlanan 4 polisin yargılanmasına başlandı. 22 yaşındaki genç, kafasına plastik mermi isabet etmesi sonucu komaya girmiş, daha sonra kafatasının bir bölümünü ameliyatla aldırmak zorunda kalmıştı.

Tutuklu polislerden biri, gencin kafasından ağır şekilde yaralanmasına yol açan plastik mermiyi kendisinin ateşlediğini itiraf etti. Sanık, daha önce bu iddiaları yalanlamıştı.

30 yaşındaki polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, hiyerarşinin üst basamaklarındaki kişiler tarafından verilen talimatın ‘her şeyden önce kamu düzenini yeniden sağlamak’ olduğunu belirtti. Sanığın avukatı, müvekkilinin ‘sadece görevini yaptığını’ söyleyerek, polis şiddetine maruz kalan 22 yaşındaki gencin kapüşonlu hırka nedeniyle yüzünün görünmediğini ve ‘yağmacılardan biri olabileceğini’ savundu.

Mahkeme, polislerin tutuklu yargılanmalarının devamına karar verdi.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN