Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ekim 2022 Cuma

Macron: Daha uzun yaşıyoruz, daha uzun çalışabiliriz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron katıldığı TV programında "Daha uzun yaşıyoruz, daha uzun çalışabiliriz" dedi ve emeklilik yaşı için reforma işaret etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, France 2 kanalında katıldığı televizyon programında, ülkenin aynı anda çok sayıda krizle mücadele edilen bir dönemden geçtiğini söyledi, alım gücündeki düşüşe karşı ‘en zayıfları’ koruma sözü verdi, ancak enerji şirketlerinden aşırı kar vergisi alınmasına karşı görüş bildirdi. 

Ne yapılacak?

2023 yılından itibaren dar gelirli ailelere, öğrencilere, ve küçük ve orta ölçekli işletmelere ek yardımlar yapılacağını vadeden Macron, ayrıca 2023 sonuna kadar elektrikte yüzde 15 fiyat artış sınırı uygulanacağını hatırlattı. 

“Daha uzun yaşıyoruz, daha uzun çalışabiliriz”

Macron, planladığı emeklilik reformu konusunda kararlı olduğunu vurguladı:

Artık daha uzun yaşıyoruz, bu nedenle daha uzun yıllar çalışabiliriz

Cumhurbaşkanı bu sözlerinin üzerine emeklilik yaşını 65 yerine 64’e çıkarmaya açık olduğunu, ancak reformun mutlaka yapılacağını dile getirdi. 

Geri Dön 28 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN