Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Irkçı karikatür krizi

Fransa'da Liberation gazetesinin 'Gazze'de Ramazan' isimli karikatürü tepki çekti.

Fransa'nın sol eğilimli gazetelerinden Liberation, Gazze’de Ramazan isimli karikatürü ülke gündemine oturdu. Liberation gazetesinde yayınlanan karikatürde, Gazze’de Ramazan ayının başlangıcı hicvedildi. Karikatürde ağzından sular akarak resmedilen öfkeli bir adamın, kemikleri almaya çalışan fareleri kovaladığı, kadının ise 'güneş batmadan önce olmaz' dediği bir anın çizimi dikkat çekti.

Karikatürde ayrıca bir çocuğun dili dışarıda resmedildiği, enkazdan çıkan bir elin ve ağzında kemik parçalarıyla kaçışan farelerin yer aldığı görüntüler sert eleştirildi.

Sosyal medyada infial yaratan olayda, Fransa’nın İslam karşıtlığı eleştirilirken, benzer bir karikatürün Ukrayna için asla yapılmayacağı ileri sürüldü. 

 

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN