Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ekim 2022 Perşembe

Hükûmet el attı: Rafineri işçileri ‘zorla' çalıştırılıyor

Akaryakıt tedarikini felç eden rafineri işçileri eylemine karşı Fransız hükûmeti iş bırakanların bir kısmının göreve dönmesi için ‘zorla çalıştırma’ prosedürünü başlattı. 

Fransa’da rafineri işçilerinin yaklaşık 2 haftadır süren iş bırakma eylemi nedeniyle oluşan akaryakıt tedarik sıkıntısı kritik seviyeye gelince, hükümet işi bırakanların bir kısmının göreve dönmesi için ‘zorla çalıştırma’ prosedürünü başlattı. Bu prosedür kapsamında, ‘kamu hizmetinin devamlılığına veya toplumun ihtiyaçlarına ciddi şekilde zarar veren bir grev durumunda’, çalışanlar işe dönmeye zorlanabiliyor. Buna karşı çıkan işçiler, 6 aya kadar hapis ve 10 bin avroya kadar para cezasıyla karşı karşıya kalabiliyor. 

Ülkenin en büyük işçi sendikası CGT, zorla çalıştırma emrine uyulmaması çağrısında bulundu. Sendikadan yapılan açıklamada, hükümetin bu kararla ‘şiddet yolunu seçtiği’ vurgulandı.

Geri Dön 13 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN