Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Eylül 2023 Salı

Göçmen gencin jandarma aracında ölümüne takipsizlik

Paris Adli Mahkemesi, 2016 yılında gözaltına alınan ve jandarma aracında ölen siyahi genç Adama Traore’nin ölümüne ilişkin üç jandarmaya açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verdi. 

Mahkeme, otopsi sonuçlarına göre Traore’nin olay sırasında ciddi bir enfeksiyon geçirdiğini ve vücudunda ‘çok az’ şiddet bulgusuna rastlandığını açıkladı. 

Traore'nin ailesinin avukatı, ‘çelişkilere, tutarsızlıklara ve ciddi yasa ihlallerine’ dayandığını söylediği takipsizlik kararına itiraz edeceğini ve kararı temyize götüreceğini açıkladı.

2016 yılında, 24 yaşındaki Adama Traore, kimlik kontrolü sırasında yaşanan gerginliğin ardından karakola götürülmek üzere bindirildiği jandarma aracında yaşamını yitirmişti. 

Traore’nin ölümü, ülke genelinde birkaç gece süren polis şiddeti ve ırkçılık protestolarını tetiklemişti. 

Geri Dön 05 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN