Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2024 Perşembe

Fransız sağcılar AfD ile yollarını ayırdı

Fransa'nın sağ popülist partisi RN, Avrupa Parlamentosu'nda Alman aşırı sağcı AfD ile işbirliğini sonlandırdı.

Fransa'da sağ popülist parti Rassemblement National (RN), Avrupa Parlamentosu'nda AfD ile işbirliğini sonlandırdığını duyurdu. Parti sözcüsü Alexandre Loubet, ZDF'e verdiği röportajda, "Yollarımızı ayırdık. Görüşmelerimiz hiçbir yere varmıyordu" dedi.

RN ve AfD, Avrupa Parlamentosu'ndaki Kimlik ve Demokrasi (ID) Grubu'nda yer alıyordu. Ancak, AfD’nin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Potsdam’daki gizli toplantısının ardından RN, Alman aşırı sağından uzaklaşma kararı aldı.

Le Pen 'tersine göçe' tepki göstermişti

Potsdam'daki gizli toplantının ortaya çıkmasının hemen ardından Fransa Ulusal Meclisi'nde RN'nin lideri olarak görevine devam eden Marine Le Pen, AfD'nin göçmen kökenli Alman vatandaşlarının sınır dışı edilmesi planına katılmadığını açıklamıştı. Le Pen, RN'nin etnik azınlıkların sınır dışı edilmesi konusundaki tutumunu netleştirmiş ve AfD'nin "tersine göç" savını eleştirerek, "İtiraz ettiğimiz koşullar altında bile, Fransız vatandaşlığını kazanan insanlardan bu haklarını geri alma anlamında tersine göçü asla savunmadık" demişti.

Geri Dön 23 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN