Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Şubat 2023 Cumartesi

Fransa’da kuraklık: Su kısıtlamaları getirilecek

Fransa’da ilk kez kış döneminde su kısıtlaması gelecek. Ülkede 1959 yılından bu yana en kurak kış yaşanıyor.

1959’dan bu yana kaydedilen en kurak kışını yaşayan Fransa, ülke tarihinde ilk defa kış döneminde su kısıtlamalarını hayata geçirme kararı aldı.

‘Fransa alarm durumunda’ ifadelerini kullanan Ekolojik Geçiş ve Bölgesel Uyum Bakanı Christophe Bechu, 1 Mart itibarıyla ülkenin birçok bölgesinde su kullanımına kısıtlama getirileceğini açıkladı. Bakan, planlanan önlemlere dair detay vermedi, ancak yaz yaklaştıkça daha sert acil durum önlemleri almak zorunda kalmamak için şimdiden harekete geçmenin şart olduğunu vurguladı. 

Fransa’da hidrolik rezervler de son on yılın ikinci en düşük seviyesine indi. Bu, önümüzdeki  aylarda da yeterli yağmur görülmezse, hidrolik enerjiden elektrik üretiminin de tehdit altına gireceği anlamına geliyor.

Geri Dön 25 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN