Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Fransa’da grevler sürüyor: 10 istasyondan birinde benzin bulunamıyor

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasını öngören reformun mecliste oylama olmadan onaylanmasının ardından halk ile hükûmet arasındaki gerilim her geçen gün artıyor.

Fransa’da grevler sürüyor: 10 istasyondan birinde benzin bulunamıyor

Toplu taşıma ve enerji başta olmak üzere birçok sektörden emekçi günlerdir grevde. Rafineri işçilerinin grevi nedeniyle, ülkedeki benzin istasyonlarının yüzde 13’ünün hizmet veremediği, 34 bölgede akaryakıt problemi yaşandığı bildirildi. Başkent Paris’te temizlik işçilerinin grevi de sürüyor, şehrin birçok bölgesinde iki haftadır çöp toplanmıyor.

Sendikalar, yarın reforma karşı ülke genelinde 9'uncu grev ve protesto günü için çağrıda bulundu. Protestolara katılımın çok yüksek olması, milyonlarca kişinin sokağa inmesi bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bugün TF1 ve France 2 ortak yayınında yaptığı açıklamada, emeklilik reformunun ne olursa olsun yıl sonuna kadar hayata geçirileceğini söyledi. Meclis’teki muhalefet partileri ise yasayı Anayasa Mahkemesi’ne götürmeye hazırlanıyor. Anayasa hukuku uzmanlarına göre, Anayasa Mahkemesi yasanın bazı maddelerini iptal edebilir.

Paris’te 750’den fazla gözaltı

Macron’un emeklilik yasasını yürürlüğe sokmak için anayasanın 49/3 maddesini kullanarak meclisi devre dışı bırakacağını açıklamasından bu yana gerçekleşen protestolarda, sadece Paris’de 750’yi aşkın kişi gözaltına alındı. Avukatlar, yargıçlar ve politikacılar, polis memurlarını, hükûmet karşıtı protestoları bastırmak amacıyla ‘keyfi gözaltılar’ yapmakla suçluyor.

Salı günü de, Marsilya yakınlarında bir rafineride, grev yapan işçiler ile onları işe geri dönmeye zorlayan yetkililer arasında çatışma çıktığı belirtildi. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN