Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Emeklilik reformu senatoda, halk sokaklarda. Fransa'da bu hafta gündemde neler vardı?

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Emeklilik reformunun tartışmalı maddesi protestolara rağmen onaylandı

Fransa’da emeklilik reformunu protesto eden sendikalar, 7 Mart’ta ülke çapında grev ve protesto günü düzenlendi. Fransa’nın on yıllardır gördüğü en büyük protesto gününde sendika verilerine göre 3,5 milyon kişi sokaklardaydı. 

Yine de, reformun emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasını öngören tartışmalı maddesi senatoda onaylandı. Halk, 11 Mart’ta yeniden sokağa indi. Sendikalar, 15 Mart için toplu grev çağrısında bulundu.

Hükümet ve süpermarketler enflasyona karşı anlaştı

Fransa hükümeti, ülkedeki büyük süpermarket zincirleriyle işbirliği içinde 3 aylık bir enflasyonla mücadele kampanyası başlatma kararı aldı. 

Tamamen süpermarketler tarafından finanse edilecek kampanya çerçevesinde, süpermarketlerdeki belirli ürünler ‘mümkün olan en düşük fiyattan’ satılacak.

Çocukların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşma yasağı gündemde

Cumhurbaşkanı Macron’un partisi tarafından meclise sunulan yeni yasa tasarısıyla, 13 yaşından küçük, yani yasal olarak sosyal medya hesabı açacak yaşta olmayan çocukların fotoğraflarının anne babaları tarafınan paylaşılması yasaklanacak. 

Bu şekilde, çocukların gizliliğinin korunması hedefleniyor. Fransız hükümeti, ayrıca çocukların sosyal medya hesabı açması için veli izninin zorunlu kılınmasına ve çocukların bu platformlarda geçirdiği vakti sınırlamaya ilişkin yasalar üzerinde çalışıyor. 

Geri Dön 12 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN