Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

Fransa, Türkiye’de sahra hastanesi kuracak

Fransa, Türkiye’deki deprem bölgesine yüksek kapasiteli sahra hastanesi kuracak. Ayrıca 50 bin difteri ve tetanoz aşısı da gönderildi.

Fransa, Türk yetkililerin talebi üzerine, Türkiye’deki deprem bölgesine yüksek kapasiteli bir sahra hastanesi kurmaya hazırlanıyor. Hastanenin lojistik ve organizasyonu için bir ön keşif ekibi 9 Şubat Perşembe günü Türkiye’ye gönderildi. En az 15 gün hizmet vermesi planlanan hastanede, acil servis, ameliyat odası, yoğun bakım ünitesi, doğum ünitesi, laboratuvar ve eczane gibi bölümler bulunacak. 

Fransa, ayrıca deprem bölgesine 50 bin difteri ve tetanoz aşısı gönderdi. 

Hükümetten yapılan açıklamada, Suriye’deki depremzedeler için de 12 milyon avro bütçe ayrıldığı aktarıldı. 

Bir kişiyi kurtaran Fransız kurtarma köpeği yaralandı

Fransa’dan Malatya’ya gönderilen yardım ekipleri ise arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Enkazdan bir kişinin sağ çıkarılmasını sağlayan Fransız kurtarma köpeği ‘Leader’, enkaz bölgesinde cam eksiği sonucu yaralandı. Ekipler köpeğe müdahale etti, köpeğin durumunun iyi olduğu, dinledikten sonra kurtarma çalışmalarına devam edeceği aktarıldı. 

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN