Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2023 Çarşamba

Fransa, ilk elektrikli otomobil aküsü fabrikasını açtı

Fransa, hâlihazırda Çin’in domine ettiği elektrikli otomobil sektörüne bir adım atarak, ülkedeki ilk elektrikli otomobil fabrikasını açtı. 

30 Mayıs Salı günü açılan fabrika, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ‘yeniden sanayileşme’ planı kapsamında açılacak onlarca fabrikanın ilki. Altı futbol sahası büyüklüğündeki fabrikanın, yazın üretime başlaması bekleniyor. 

Fransa, önümüzdeki üç yıl içinde ülkenin kuzeyinde çok sayıda elektrikli araç aküsü fabrikası kurmayı planlıyor. Hükümet, 2030 yılına kadar yılda iki milyon elektrikli araç üretmeyi hedefliyor.

Avrupa Birliği, yeni fosil yakıtlı araçların üretimi ve satışını 2035’e kadar yasaklama kararı almıştı. Konuya ilişkin anlaşmanın imzalanmasından bu yana, Avrupa ülkeleri elektrikli araç ve akü üretimi konusundaki çalışmalarına hız verdi. 

Geri Dön 31 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN