Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
03 Aralık 2022 Cumartesi

Fransa elektrik kesintilerine hazırlanıyor

Enerji krizi nedeniyle Fransa’da kışın elektrik kesintileri yaşanmasından endişe ediliyor. Ülke de bu olumsuz senaryoya karşı hazırlık yapıyor. 9 Aralık’ta tatbikat yapılacak.

Fransa, kış aylarında yaşanabilecek ve en kötü durum senaryosunda nüfusun yüzde 60’ını entkileyecek elektrik kesintilerine karşı hazırlık yapıyor. 9 Aralık’ta ülke çapında tatbikat yapılacak. Hükûmet, büyük bir kesinti durumunda acil yardım numaralarına nasıl erişim sağlanacağını çözmeye çalışıyor, ayrıca sokak lambalarının uzun süre kapalı kalması durumunda güvenliği güçlendirmek için polis devriyeleri güçlendirilecek.

Hükûmet Sözcüsü Olivier Veran, aralık ayında kesintilerin söz konusu olmadığını, ancak ocak ayı için garanti veremediğini dile getirdi. Elektrik arzındaki yetersizliğin en büyük sebebi, ülkede nükleer santrallerin yarısının bakım nedeniyle kapalı olması. Fransa’nın, bu kış aylarında elektrik ihtiyacının büyük kısmını ithal etmesi bekleniyor. 

Kış geliyor

Fransa’da 2022 yılı, kaydedilen en sıcak yıl oldu. Bu yaz sıcak havalardan dolayı 10 binden fazla insan hayatını kaybetti. Ülkede sonbahar da sıcak geçti ancak bu hafta sonundan itibaren kış geliyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altına ineceği ve bunun bir süre devam edeceği söylendi.

Geri Dön 03 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN