Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Şubat 2023 Perşembe

Emeklilik reformuna karşı ikinci grev gününe rekor katılım

Fransa’da emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmayı öngören reformun ardından grevler sürüyor. Grevlerin ikinci gününde rekor katılım sağlandı.

Emeklilik reformuna karşı ikinci grev gününe rekor katılım

Fransa’da emeklilik yaşının 64’e çıkarılması planlarını protesto eden vatandaşlar dün greve gitti ve sokaklara indi. Protestolara katılım, 19 Ocak’taki grev ve protesto günündekinden daha fazla oldu; İçişleri Bakanlığı verilerine göre 1,3 milyon, sendikaların açıklamalarına göre ise 2,8 milyon kişi sokaklardaydı.

Enerji, ulaşım, ve eğitim başta olmak üzere çok sayıda sektörden on binlerce çalışan greve gitti. Grevler nedeniyle özellikle petrol endüstrisi durma noktasına geldi, rafineri çalışanlarını temsil eden CGT sendikası, TotalEnergies personelinin yüzde 95 ila yüzde 100’ünün greve katıldığını bildirdi. 

Kamuoyu araştırma şirketi OpinionWay tarafından yapılan ankete göre, halk arasında protestoları destekleyenlerin oranı, 12 Ocak’a göre yüzde 3 artarak yüzde 62’ye yükseldi. 

Sendikalar, 7 ve 11 Şubat tarihleri için yeniden grev ve protesto çağrısında bulundu.

Geri Dön 02 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN