Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Emeklilik reformu protestoları: Halkın Macron’a öfkesi dinmiyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, emeklilik yaşını 64’e çıkarmayı öngören tartışmalı reformun yasalaşmasından sonra halkın karşısına çıktığı ilk gezide protestocular tarafından yuhalandı ve istifaya davet edildi. 

Alsace bölgesindeki bir fabrikayı ziyaret eden Macron, halk tarafından ‘Macron istifa’ sloganlarıyla karşılandı. Fabrika işçileri, Macron içerideyken bir süreliğine fabrikanın elektriğini kesti. Cumhurbaşkanı, bir gazetecinin "Nasıl hissediyorsunuz?" sorusuna, "Daha kötülerini de yaşadım" cevabını verdi.

Başkent Paris’te ise reforma karşı çıkan protestocular tren garlarını bloke etmeye başladı. Kuzey ve Doğu tren garlarında bir araya gelen eylemciler, "İşçilerin onuru ve daha iyi bir dünya için, Macron istese de istemese de buradayız" sloganı attı. 

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN