Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2023 Çarşamba

Emeklilik reformu, halktan gizli görüşülecek!

Fransa’da Ulusal Meclis Başkanı Yael Braun-Pivet, emeklilik reformuna ilişkin nihai yasa tasarısını hazırlamak için görevlendirilen Karma Komisyon’un müzakerelerinin canlı olarak yayımlanmasına ilişkin talebi reddetti. 

Braun-Pivet, sosyalist milletvekillerinin talebinin ardından, komisyonun müzakerelerinin sadece yazılı olarak yayımlanabileceğini açıkladı. Komisyon, çoğunluğu Macron hükûmetine yakın olan 14 milletvekili ve senatörden oluşuyor. 

Yasa tasarısında ne var?

Tasarı yasalaşırsa, Fransa’da halihazırda 62 olan emeklilik yaşı, 1 Eylül 2023’ten itibaren kademeli olarak 64’e çıkarılacak. Ayrıca, tam emekli maaşı alabilmek için 43 yıl boyunca tam zamanlı çalışmış ve prim ödemiş olmak gerekecek. Reform, özellikle kadınları ve işe genç yaşlarda başlayanları dezavantajlı duruma düşürdüğü için ülke genelinde protesto ve grevlerle karşılandı. 

Geri Dön 15 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN