Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

Elektrikli scooter yasaklanabilir: Referandum yapılacak

Fransa’nın başkenti Paris’in sokaklarında elektrikli scooter kullanımının yasaklanması için referandum yapılacak.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, nisan ayında sokaklarda kiralanan elektrikli scooter’ların yasaklanması konusunu referanduma götüreceklerini duyurdu. Hidalgo elektrikli scooter’ların yasaklanması yönünde karar çıkarsa buna uyacağını da açıkladı. Söz konusu referandum sadece sokaklarda bulunan toplam 15 bin elektrikli scooter’ı kapsayacak, bireylerin sahip olduğu scooter’lar ise kullanılmaya devam edebilecek.

Referandumun düzenlenmesinin sebebi ise kaza sayılarındaki dikkat çeken artış. Elektrikli scooter’ların yaygınlaşmasıyla birlikte kaza sayısı yüzde 37 oranında artış gösterdi.

Firmaların belediye ile sözleşmeleri mart sonunda bitiyor. Bu nedenle referandum da nisan ayına planlanıyor. Öte yandan yasaklama kararı çıkarsa elektrikli scooter kiralama şirketlerinde çalışan 800 kişi ise işsiz kalacak.

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN