Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Dokuzuncu kitlesel grev günü: Beş istasyondan birinde benzin yok!

Fransa’da emeklilik yaşının yükseltilmesine karşı birçok sektörden çalışan, düzenlenen dokuzuncu kitlesel grev ve protesto günü çerçevesinde bugün greve gitti. 

Dokuzuncu kitlesel grev günü: Beş istasyondan birinde benzin yok!

Öğretmenlerin yüzde 50’si, toplu taşıma çalışanlarının yaklaşık yüzde 35’i bugün iş bırakma eylemi yaptı. Rafineri çalışanlarının grevi ise günlerdir sürüyor, ülke yeni bir akaryakıt krizinin eşiğinde; her beş benzin istasyonundan birinde akaryakıt bulunamıyor. 

Başkent Paris başta olmak üzere bütün ülkede halk yine reforma karşı sokaklardaydı. Eyfel Kulesi, Versay Şatosu ve başkentteki müzeler güvenlik nedeniyle kapatıldı. Protestocular, Charles de Gaulle Havalimanı’nın girişini bloke etti. 

Halkın yüzde 70'i, 49.3'ün kullanılmasına öfkeli

Elabe araştırma şirketinin Fransız kanalı BMFTV için yaptığı ankete göre, Macron’un emeklilik reformunda diretmesi ve yasayı meclisten geçirmek için anayasanın 49.3 maddesine başvurması, her 10 kişiden 7’sini kızdırdı. Ankete katılanların yüzde 69’u, Macron’u ‘kibirli’ bir cumhurbaşkanı olarak niteledi. 

Macron pişman değil

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, TF1 ve France 2 televizyon kanallarında yaptığı konuşmada, reforma dair ‘hiçbir pişmanlık duymadığını’ belirtti ve emeklilik kasasındaki hesapları dengelemenin başka yolu olmadığını söyledi. 

Ancak Oxfam’ın araştırmasına göre, Fransa’nın en zengin insanı Bernard Arnault’tan sadece yüzde 2 servet vergisi alınsa, emeklilik kasasındaki açık kapanacak. 

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN