Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2023 Cuma

Aşırı sıcaklar geliyor: 19 kente turuncu alarm

Fransa bugün yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altına giriyor. Meteoroloji, 19 il için turuncu alarm ilan etti.

Fransa'da yaz aylarının başından bu yana güney bölgeleri sıcak, kuzey bölgeleri ise yağışlı hava koşulları altında bulunuyor. Ülkede bugün başlayan olan yeni bir sıcak hava dalgası için uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada yarından itibaren ülkede yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceğini ve 19 ilde aşırı sıcakların yaşanacağını duyurdu.

Meteo France, "turuncu" alarm durumuna alınan illeri şöyle açıkladı: l'Allier, le Cantal, le Puy-de-Dôme, le Doubs, le Jura, la Saône-et-Loire, la Corrèze, le Gers, le Lot, le Lot-et-Garonne, le Tarn, le Tarn-et-Garonne, La Loire, La Haute-Loire, Isère, Le Rhone, La Savoie, la Haute-Savoie ve l’Ain. Güneybatı bölgelerinden başlayarak orta bölgelere yayılacak ve doğu bölgelerinde de etkili olacak olan sıcaklıkların 35 santigrat dereceyi aşacağı belirtildi.

Diğer yandan, hava sıcaklığının 30 derecenin üzerinde olacağı 47 il için "sarı" alarm durumu ilan edildi. Meteo France, ülkenin geri kalan bölgelerinde ise mevsim normallerinin altında hava sıcaklığının gözlemleneceğini duyurdu. Hafta sonu hava sıcaklığının artacağını belirten Meteo France, bazı bölgelerde sıcaklığın 40 santigrat dereceyi aşabileceğini belirtti.

Geri Dön 18 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN