Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Aşı olmadıkları için uzaklaştırılan sağlık çalışanları işe dönebilecek

Fransa’da aşı olmak istemedikleri için görevden uzaklaştırılan sağlık çalışanları, 15 Mayıs Pazartesi itibarıyla işe dönebiliyor. 

Ağustos 2021’de yürürlüğe giren kararname ile, sağlık ve bakım çalışanlarının yanı sıra ambulans şoförleri ve itfaiyecilerin de dahil olduğu yaklaşık 3 bin çalışan, aşı olmadığı için işten uzaklaştırılmıştı. Bu kişiler, pazartesi sabahı yürürlüğe giren yeni kararname ile işe dönebiliyor. İşverenlerin, işe geri dönmek isteyen çalışanlarını en kısa sürede yeniden entegre etmesi zorunlu tutuluyor. 

Sağlık çalışanları için aşı mecburiyeti düzenlemesi, Yüksek Sağlık Otoritesi’nin tavsiyesi üzerine kaldırıldı. Ancak yetkililer, yine de aşı olmanın faydalarının olası yan etkilerden çok daha fazla olduğunu vurguluyor. 

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN