Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Akaryakıt krizi sürüyor

Fransa’da rafineri işçilerinin grevi 10 günü aştı. Akaryakıt istasyonlarında tedarik sıkıntısı yaşanıyor ve uzun kuyruklar oluşuyor.

Fransa’da enflasyon nedeniyle maaşlara zam talep eden rafineri işçilerinin grevi 10 günden uzun süredir devam ediyor. Benzin istasyonlarının beşte birinden fazlasında tedarik sıkıntısı yaşanıyor, araç sürücüleri, benzin almak için uzun kuyruklar bekliyor. 

Tedarik sorunları, özellikle kuzey bölgelerde ambulans ve evde bakım kimi sağlık hizmetlerinin de aksamasına yol açmaya başladı, sınıra yakın bölgelerdeki hemşireler akaryakıt almak için Belçika’ya gitmek zorunda kalıyor. 

Sendikalar, geri dönük olarak 2022’nin başından itibaren yüzde 10 zam talep ediyor. Fransız enerji devi TotalEnergies, grevleri sona erdirmek için, sendikalarla yıllık toplu sözleşme müzakerelerini öne almayı teklif etti. Enerji Bakanı Agnès Pannier-Runacher, firmanın bu teklifini ‘doğru yöne doğru bir adım’ olarak niteledi, ‘Acilen bir çözüm bulunmalı. Bu anlaşmazlık sona ermeli’ diye konuştu.

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN