Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2022 Salı

Adalet Bakanı, Adalet Divanı’nda yargılanacak

Fransa’nın Adalet Bakanı Eric Dupont-Moretti, görevini kötüye kullanma suçlamasıyla Adalet Divanı’nda yargılanacak. Bu ülke tarihinde bir ilk.

Fransa’nın Adalet Bakanı Eric Dupont-Moretti, ‘bakanlık ayrıcalıklarının yasa dışı menfaat için kötüye kullanılması’ suçlamasıyla Adalet Divanı’nda yargılanacak. Dupont-Moretti, ülke tarihinde görevdeyken Adalet Divanı’nda yargılanan ilk Adalet Bakanı olacak. 

2020 yılında Cumhurbaşkanı Macron tarafından göreve getirilen Bakan hakkında Temmuz 2021’den bu yana yolsuzluk soruşturması yürütülüyor. Bakanın göreve geldikten sonra kendini ve müvekkillerini ilgilendiren davalarda hakimlere baskı uyguladığı iddia ediliyor. Kendisi ise bu suçlamaları reddediyor. 

Geri Dön 04 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN