Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Acil serviste 3 gün sıra bekleyen hasta öldü

Fransa’nın Grenoble bölgesinde, gittiği acil serviste 3 gün boyunca yer bulamayan 91 yaşındaki hasta hayatını kaybetti. Bu, Grenoble acil servislerinde, bakım ve personel eksikliği nedeniyle son dört ay içinde yaşanan üçüncü ölüm oldu.  

Hastanenin Acil Servis Müdürü Marc Blanche, uzun süredir acil servislerde devam eden kriz nedeniyle psikiyatri ve geriatri gibi bazı servislerde artık hasta kabul edilmediğini belirterek, yaşanan ölümlerin çalışanların moralini de kötü etkilediğini aktardı. 

Aralık 2022’de, acil servise başvuran bir hasta, psikiyatride üç gün sıra bekledikten sonra hastanenin tuvaletinde ölü bulunmuştu.

Hastane sendikası, yaşanan ölümün ardından Cumhuriyet Başsavcılığına ‘başkalarının hayatını tehlikeye atmaktan’ suç duyurusunda bulundu. Sendika, bölgede personel açığı nedeniyle son 3 yılda 200 hastane yatağının kapandığını hatırlatarak ‘hastalar tehlikede’ ifadelerini kullandı.

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN