Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

1 Mayıs'ta istihbarat için dron kullanılacak

Fransa'da 1 Mayıs İşçi Bayramı gösterilerinde, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin'in emniyet müdürlerine istihbarat toplamak için dron kullanılması talimatı verdiği bildirildi.

Emniyet amirleri, gösterilerde hazır bulunarak kolluk kuvvetleri ile sendikalar arasında olası gerginlikleri önlemek için çalışacaklar. Emeklilik yaşının 2 yıl uzatılmasının da protesto edileceği gösterilerde, 5 bini Paris'te olmak üzere 12 bin polis görev yapacak.

19 Nisan'da yayımlanan bir kararnameyle dron kullanımına izin verilmesine rağmen, bu karar protestolara neden olmuştu. Fransa'da hükûmetin, emeklilik yaşının 62'den 64'e çıkarılmasını içeren yasa tasarısı nedeniyle başlayan gösterilerde, polis ile göstericiler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı ve 1000'den fazla kişi gözaltına alındı.

Reformun anayasaya uygun olup olmadığının belirlenmesi için Anayasa Konseyi'ne başvuruldu. Ancak tasarının, emeklilik yaşını 64'e çıkaran maddesi onaylandı, 6 madde ise reddedildi. Yasa tasarısı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından imzalandı ve Resmi Gazete'de yayımlandı.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN