Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

Avrupa'ya orta ve şiddetli sıcak uyarısı

Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ) Sözcüsü Clare Nullis, önümüzdeki günlerde İsviçre, Fransa ve Polonya dahil olmak üzere Avrupa'da orta ve şiddetli sıcaklık uyarıları yayınlandığını açıkladı.

BM Cenevre Ofisi'nin haftalık basın toplantısında konuşan Nullis, bu yazın dünya genelinde aşırı doğa olaylarıyla etkili olduğuna dikkat çekti.

Temmuz ayının bugüne kadarki en sıcak ay olarak kayıtlara geçtiğini belirten Nullis, "Önümüzdeki günlerde, İsviçre, Fransa ve Polonya dahil Avrupa'da orta ve şiddetli sıcaklık uyarıları yayınlandı. İsviçre'nin büyük bir bölgesi yarından itibaren sıcak hava dalgası etkisi altında olacak" dedi.

Nullis, İspanya'nın Tenerife kentinde kurak hava nedeniyle büyük yangınların başladığını ve Japonya'nın da sıcaklık rekorlarının kırıldığı uzun süreli sıcak hava dalgasının etkisinde olduğunu ifade etti.

DMÖ İklim Uzmanı Alvaro Silva da çevrim içi katıldığı toplantıda, son yıllarda yaşanan sıcak hava dalgaları ve aşırı yağışların arttığını ve bunların artık 'yeni normal' olduğunu belirtti.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN