Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Avrupa’da enerji fiyatları sıfırın altına düştü

Hafta sonu, Avrupa'nın birçok ülkesinde, enerji fiyatları sıfırın altına düştü. Gerekçesi ise yenilenebilir enerjiden doğan üretim fazlası.

Geride bıraktığımız hafta sonu, güçlü rüzgarlar ve yaz aylarında güneş enerjisi santrallerinin yoğun enerji üretimi nedeniyle birçok Avrupa ülkesinde spot piyasada elektrik fiyatları sıfırın altına düştü. Epex Spot adlı büyük bir ticaret platformunun verilerine göre, birkaç ülkede elektrik fiyatları pazar günü boyunca negatif oldu.

Enerji tarifelerinin sabit olduğu kişiler, bundan doğrudan faydalanamayacak. Ancak, dinamik enerji sözleşmesi olan kişiler, örneğin çamaşır makinesini çalıştırdıklarında veya elektrikli araçlarını şarj ettiklerinde geçici olarak ek gelir elde edebilirler.

İlk kez yaşanmıyor

Bu negatif fiyatların ilk kez yaşandığı bir durum değil. Fazla miktarda rüzgar ve güneş enerjisi üretimi, talepten daha fazla enerji sağlandığında bu durumu ortaya çıkarıyor. Bu yaz aylarında negatif elektrik fiyatlarının daha sık görülmesi dikkat çekici. Ayrıca, bu durumun birçok ülkede aynı anda gerçekleşiyor olması da dikkate değer.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN