Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Yargıç Claise: Belçika suçun yeni bir çağına girdi

Belçika'nın önde gelen yargıçlarından Michel Claise, ülkenin 'suçun yeni bir çağına' girdiğini ve bu durumun vatandaşlar için 'felaket' sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

La Dernière Heure (DH) gazetesine konuşan eski Qatargate yargıcı Michel Claise, Sky ECC gibi suç örgütlerinin son zamanlardaki yüksek profilli davalarının ülke genelindeki 'korkunç' suç düzeyinin sadece bir kesiti olduğunu söyledi. Claise şöyle devam etti:

Sky ECC operasyonunun çökertilmesi gibi yüksek profilli vakalar olsa da suç örgütleriyle mücadelenin gerçekten etkili olduğunu söyleyemeyiz. Bu sadece buz dağının görünen kısmı. Bu cezasızlık duygusu ve kara para aklama yoluyla devam eden yolsuzluk nedeniyle yeni bir suç çağına giriyoruz. Suç örgütlerinin gücü şu anda korkutucu bir şekilde artıyor.

"50 avroya el bombası alabilirsiniz"

Claise ayrıca Borgerhout'ta (Antwerp şehrinin uyuşturucu savaşının merkezinde olan bir mahalle) meydana gelen son patlamaları ve silahlı şiddeti, ayrıca Anderlecht'te çarşamba akşamı gerçekleşen kalaşnikof tüfekleriyle işlenen vahşi cinayeti sıradan vatandaşları bekleyen tehlikelerin örnekleri olarak gösterdi.

Claise, "Olanlar, yıllardır var olan ve sıradan bir vatandaş için güvenlik açısından felaket niteliğinde olan bir durumun devamı. Onlar da bir gün çok kolay bir şekilde yanlışlıkla bir kurşun yiyebilirler. Kavga edenlerin birbirlerini öldürdüğünü söyleriz ama sokakta da çatışmalar çıkabilir ve bu tür olaylarla hiçbir ilgisi olmayan insanlara zarar verebilir. Bu tür hesaplaşmaların Belçika'da artacağını ve ivme kazanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN