Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Ağustos 2023 Perşembe

Usulsüz diplomalı diş hekimlerinin sayısı artıyor

Belçika'da, Romanya'dan usulsüz yollarla aldıkları diplomalarla çalışan yetersiz bilgiye sahip diş hekimlerinin sayısı artıyor.

Belçika medyasının Flaman Diş Hekimleri Birliği'ne (VBT) dayandırdığı bilgilere göre, özellikle Romanya'dan usulsüz yollarla diploma edinen ve Belçika'da Federal Kamu Sosyal Güvenlik Kurumu (RIZIV) tarafından verilen numarayla çalışan diş hekimlerinin sayısı artıyor.

VBT Başkanı Frank Herrebout, Romanya'dan gelen diş hekimlerinin Belçika'daki denklik komisyonu önünde temel soruları dahi yanıtlayamadıklarını ifade ederek, Romanya'nın AB üyesi olduğu için başvuruların reddedilemediğini ve diplomaların otomatik olarak onaylandığını belirtti.

Herrebout, Romanya diplomasına sahip diş hekimlerinin özellikle Kuzey Afrika ülkelerinden geldiğini ve Romanya'da ücret karşılığında mezun olunabilecek özel okullar olduğunu söyledi.

Geri Dön 24 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN