Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2023 Cuma

Süpermarketlere ‘vurgunculuk’ soruşturması

Belçika’da tüketici hakları organizasyonu Test-Achats, süpermarket fiyatlarında devam eden yükseliş nedeniyle, sorumlu rekabet makamına şikayette bulundu.

Süpermarketlerin, sadece kâr marjını artırmak için ürünlere gereksiz seviyede zam yaptığı düşünülüyor. 

Test-Achats’tan Laura Clays, VRT’ye verdiği demeçte, süpermarket fiyatlarının şu anda üretim ve dağıtım maliyetleri arttığı için değil, şirketlerin ‘açgözlülüğünden’ dolayı arttığını savundu. Clays, geçtiğimiz yıl yaşanan fiyat artışlarının mantıklı sebepleri olduğunu, ancak şu anda masrafların düşmeye başladığını vurguladı. 

Uzmanlara göre şirketler, müşterilerin yüksek fiyatlara alıştığını varsayıyor ve bu yüzden fiyat indirimlerini müşterilere yansıtmıyor. 

Geri Dön 07 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN