Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Sosyalist Parti lideri ırkçı söylemleri nedeniyle Romanlardan özür diledi

Flaman bölgesinde sosyalist Vooruit Partisi lideri Conner Rousseau, Roman topluluğuna yönelik ırkçı söylemleri nedeniyle özür diledi.

Rousseau, geçtiğimiz eylül ayında basına yansıyan ifadelerini alkolün etkisi altında verdiğini itiraf etti ve özür diledi. 

Belçika Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib ise Rousseau'nun özürünü yetersiz buldu, ırkçılığın bahanesi olmayacağını belirtti. Yeşiller Partili milletvekilleri de Rousseau'nun özürünü ikna edici bulmadıklarını, ırkçılığa karşı hafifletici bir sebep olmadığını bildirdiler. Sint-Niklaas bölgesi, Roman topluluğu, Vooruit Başkanı Conner Rousseau'nun özrünü kabul ettiğini duyurdu. 

Rousseau, eylül ayında, Sint-Niklaas kentinde bir kafede polis memurlarıyla yaptığı bir konuşmada, Roman (Sinti) erkekleri 'esmer adamlar' olarak nitelendirmiş, polis memurlarının 'Romanlara daha sert cop kullanması gerektiğini' savunmuştu.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN