Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2024 Cuma

Orduda şiddet skandalı

Belçika Savunma Bakanı, ciddi şiddet ve taciz vakaları nedeniyle ülkenin silahlı kuvvetlerine bağlı yaklaşık 30 askerden oluşan bir birliğin dağıtılacağını açıkladı.

Bakan Ludivine Dedonder, bazı kişilerin koruma altına alındığını, şüphelilerin ise işten çıkarıldığını veya diğer birimlere transfer edildiğini belirtti. Bakan, ülkenin askeri yapısında 'seksizm, ırkçılık veya aşırıcılığa' yer olmadığını vurguladı. Savunma Bakanı, Savunma Şefi Amiral Michel Hofman ile birlikte düzenlenen basın toplantısında, kasım ayında bir e-posta ile şiddet vakalarından haberdar olduğunu ifade etti. Dedonder, bir mağdurun yakınının kendisine durumu bildirdiğini söyledi.

Bakan, 'aşağılayıcı muamele, darp ve tehdit, aralarında şantaj, askerler arasındaki tehditler, askerlerin akranlarına baskı ve bu olaylar hakkında susma zorunluluğu' gibi ciddi şiddet eylemlerine odaklanan soruşturmaların hemen başlatıldığını açıkladı. Şiddet olaylarının, birkaç ay süren zorla kabul ve eğitim seansları sırasında; subaylar, astsubaylar ve daha az deneyimli askerler arasında gerçekleştiğini belirtti. Dedonder, bu davranışların kabul edilemez olduğunu, bu yüzden Belçika'nın, Doğu Amay şehrindeki 4. Tabur içinde bir bölüğün dağıtılmasını da içeren güçlü önlemler aldığını söyledi. Bakan, ordunun bu gibi olaylara karşı sıfır tolerans politikası benimseyeceğini ifade etti.

Amay'daki tabur, 1913'te kurulmuş ve ertesi yıl I. Dünya Savaşı'na katılmış, Belçika ordusu içinde büyük bir üne sahip olmuştu. Dedonder, sorunun tüm iş gücünü etkilemediğini, şu an için birkaç düzine kişiden bahsedildiğini belirtti. Hofman ve Dedonder, devam eden soruşturmalar nedeniyle dahil kişilerin kimliği veya şiddetin doğası hakkında daha fazla detay vermedi. Dedonder, konunun aşağılayıcı davranışlar ve zorla kabul veya entegrasyon ritüelleri sırasında yaşanan aşağılama ile ilgili olduğunu belirtti.

Geri Dön 15 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN