Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Öğrenciler okula döndü, öğretmenler grev duyurusu yaptı

Valon Bölgesi’nde ve Brüksel’in Fransızca konuşulan bölgelerindeki yaklaşık 900 bin öğrenci için yeni okul yılı pazartesi günü başladı. Aynı gün, öğretmen sendikaları grev bildirisinde bulundu.

Belçika’nın Fransız topluluğunda okul yılı takviminde yapılan reform çerçevesinde yaz tatili iki hafta kısaltılmıştı. Bu nedenle öğrenciler, geçen yıllarda olduğu gibi eylülün ilk haftasında değil, ağustosun son haftasında okula döndü. Sonbahar ve ilkbahar aylarındaki ara tatillerin süresi ise birer haftadan ikişer haftaya çıkarıldı.

Öğretmenleri temsil eden liberal ve sosyalist sendikalar, öğretmenlerin düzenli olarak değerlendirilmesini ve yeterli bulunmayanların işten çıkarılabilmesini öngören yeni kararnameyi protesto etmek için, yeni okul döneminin başlangıcıyla aynı anda grev ilan etti. Fransız topluluğunun Eğitim Bakanı Caroline Désir, sendikalara ulaşıp talepleri üzerine görüşeceğini söyleyerek, öğretmenlerle işbirliğine hazır olduğu mesajını verdi. 

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN