Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
20 Nisan 2023 Perşembe

Kürtaj yasasına değişiklik yolda

Belçika’da iktidar koalisyonu, kürtaj hakkını genişletmek ve kolaylaştırmaya yönelik adımlar atmak istiyor. 

Kürtaj yaptırmak için zaman sınırının 12 haftadan 18 haftaya çıkarılması, kürtaj yaptırmak isteyen kişilere 6 gün düşünme süresi mecburiyetinin kaldırılması gündemde. 

Söz konusu yasa tasarısına göre, kürtaj, acil tıbbi bakım kapsamına alınacak ve kürtaj yaptıranların gizliliği anayasal güvence altına alınacak. Kürtaj yaptırmak isteyenler için konulan 6 günlük zorunlu düşünme süresi kaldırılacak veya 48 saate indirilecek. Kürtaj yapmayı reddeden sağlık çalışanlarına uygulanan yaptırımlar katılaşacak.

Mevcut yasalara göre, Belçika’da kadınlar hamileliğin 12. haftasına kadar kürtaj yaptırabiliyor. Ancak salı günü parlamentoya sunulan uzman raporuna göre, hamileliğin 18. haftasına kadar güvenli şekilde kürtaj yaptırılabiliyor. 

Geri Dön 20 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN