Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ocak 2023 Cumartesi

Her 3 Belçikalıdan 1’i, fiyat artışlarını daha fazla kaldıramayacak

Enerji krizi ve enflasyon Belçikalıların ekonomisini sarstı. Yapılan bir ankette her 3 kişiden biri zamları kaldıramayacağını söyledi. 

Belçikalı tüketici koruma ve piyasa analizi şirketi Testaankoop tarafından yapılan araştırmaya göre, Avrupa’daki enerji krizi ve enflasyon, giderek daha fazla Belçikalıyı derin bir ekonomik çıkmaza itiyor. 

Ankete katılanların üçte biri, daha fazla fiyat artışını kaldıramayacağını söylüyor; yüzde 40, faturalarını ödemek için kenardaki birikimlerinden harcıyor. 

Yüzde 27, ayın sonunu ancak getirebiliyor ve hiç para biriktiremiyor. Her 8 kişiden 1’i ise geçimini sağlayabilmek için aile üyeleri ve arkadaşlarından borç almak zorunda kalıyor.

Ayrıca, derinleşen ekonomik eşitsizlik, Belçikalıların siyasetçilere ve kurumlara olan güvenini baltalıyor. Her 10 Belçikalıdan 7’si, enerji şirketlerinin karlarını artırmak için gereğinden fazla zam yaptığını düşünüyor.

Araştırmaya göre mevcut ekonomik kriz, Brüksel ve Valon Bölgesi sakinlerini, işsizleri ve kadınları daha çok etkiliyor. Testaankoop sözcüsü Laura Clays, ‘Hükümetin araştırma sonuçlarını gerçekten ciddiye almasını umuyoruz’ açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 28 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN