Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Hastalık nedeniyle işten izin alan çalışan sayısı rekor kırdı

Hastalık sebebiyle ayda en az bir gün izin yapan çalışan sayısı rekor kırdı. Çalışanlar yılda ortalama 7,5 gün hastalık izni yaptı.

İnsan kaynakları şirketi Acerta tarafıdan açıklanan verilere göre 2022, Belçika’da çalışanların hastalık nedeniyle en fazla devamsızlık yaptığı yıl oldu. Çalışanlar, yıl boyunca ortalama 7,5 gün hastalık nedeniyle izin yaptı. Her 7 çalışandan 1’i, hasta olduğu için ayda en az bir gün işe gitmedi. 2019’da, bu oran yalnızca 10’da 1’di.

Uzmanlar, bunu korona pandemisinin uzun vadeli etkilerine bağlıyor. Salgından bu yana, insanlar kendini biraz hasta hissettiklerinde, hastalığı başkalarına bulaştırmamak için evde kalma eğilimi gösteriyorlar. Ayrıca 2022’nin kriz ardına kriz dolu çok stresli bir yıl olduğunu vurgulayan analistler, psikolojik stresin fiziksel sağlığa güçlü etkileri olduğunu belirtiyor. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN