Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
11 Ekim 2022 Salı

Evsizlerin yüzde 20’si genç

Belçika’da sokakta yaşayan yaklaşık 6 bin 300 kişinin 1.200’ü, yani neredeyse 5’te 1’i 18-25 yaşları arasındaki gençler. 

King Baudouin sivil toplum kuruluşunun 3 Belçikalı üniversite ile ortak gerçekleştirdiği araştırmaya göre,  Belçika’da sokakta yaşayan yaklaşık 6 bin 300 kişinin 1.200’ü, yani neredeyse 5’te 1’i 18-25 yaşları arasındaki gençler. 

Sokakta yaşayan gençlerin yüzde 37’si, evsiz kalmalarının sebebinin aile içi çatışmalar olduğunu söylüyor, diğer önemli sebepler arasında ise yoksulluk ve alkol ya da uyuşturucu bağımlılığı geliyor. Gençler arasında ‘gizli evsizlik’ de oldukça yaygın. Ailesiyle yaşamak istemeyen ama kendi evine çıkamayan birçok genç, geçici olarak arkadaşlarının veya akrabalarının yanında kalıyor ve sürekli olarak bir evden diğerine ya da bir şehirden başka şehre taşınmak zorunda kalıyor. 

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN