Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Şubat 2024 Perşembe

Enflasyon yüzde 3,2’ye yükseldi

Belçika İstatistik Ofisi (Statbel), enflasyonun, yeniden yükselerek yüzde 3,2’ye çıktığını bildirdi.

Belçika Merkez Bankası, ülke ekonomisinin, 2023 yılının son çeyreğinde önceki aylara göre yüzde 0,3 büyüdüğünü duyurdu. Geçtiğimiz yılın tamamında ise yüzde 1,5 bir büyüme kaydedildi.

Belçika İstatistik Ofisi (Statbel) enflasyonun ise yeniden yükselerek, yüzde 3,2’ye çıktığını bildirdi. Son bir yıldaki en yüksek oranlar Ağustos 2023’te yüzde 4 ile kayıtlara geçmişti. Çekirdek enflasyonun ise üst üste dokuzuncu kez düşerek yüzde 4,25’e gerilediği açıklandı. Gıda enflasyonun ise yüzde 4,65 bandında olduğu belirtildi.

Uzmanlar şubat ayındaki artışların doğal gaz, elektrik ve akaryakıt fiyatlarının artmasıyla ilgili olduğuna dikkat çekti.

Geri Dön 29 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN