Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Brüksel'de AB Liderler Zirvesi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen AB Liderler Zirvesi'nin bu yılki konusu, Avrupa'nın küresel rekabetteki konumu oldu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Avrupa Birliği'ne üye 27 ülkenin hükûmet başkanlarının katılımıyla gerçekleşen AB Liderler Zirvesi'nin ikinci gün dün yapıldı. Zirvede, Avrupa'nın yatırım ihtiyacı ve ekonomik rekabet gücünün artırılması gibi konular öne çıktı.

Charles Michel'in açıklamaları

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, zirvenin açılışında yaptığı basın açıklamasında Avrupa'nın daha fazla yatırıma ihtiyacı olduğunu belirtti. Michel, mevcut düzenlemelerin ve enerji birliğinin geliştirilmesine verilen önemi vurgulayarak, bu alanlarda atılacak adımların önemine dikkat çekti.

Enrico Letta'nın değerlendirmeleri

İtalya eski Başbakanı Enrico Letta ise, Avrupa Birliği'nin zaman kaybetmeye tahammülü olmadığını ifade etti. Letta, "Ekonomik performans açısından AB ile diğerleri arasındaki fark giderek büyüyor" diyerek, Avrupa'nın küresel rekabette geri kalmaması gerektiğini vurguladı.

Bu yılki zirvede, Avrupa Birliği'nin ekonomik açıdan rekabet gücünü artırmaya odaklanıldığı belirtildi. Liderler, Avrupa'nın küresel ekonomide daha etkin bir rol alabilmesi için gerekli stratejileri ve politikaları tartışıyor.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN