Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Mart 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Radyo kanalları depremzedeler için yardım kampanyası yaptı. Kamu çalışanları grevde, çiftçiler eylemdeydi. Kumar reklamlarının yasaklanmasına ilişkin tasarı onaylandı. İşte Belçika'da bu hafta yaşananlar: 

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçikalı radyo kanalları depremzedeler için 11,5 milyon avro yardım topladı

Belçika’nın Flaman ve Valon bölgelerindeki radyo kanalları, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere bağış toplamak için ulusal çapta bir yayın gerçekleştirdi. 

Ulusal yardım kuruluşu ’12-12’ öncülüğünde gerçekleştirilen yayında, bir günde 1,8 milyon avro bağış toplandı. Böylece, Belçikalı kuruluşun depremzedeler için topladığı yardım miktarı 11,6 milyon avroya ulaştı. 

Kamu çalışanları ülke çapında greve gitti

Belçika’da kamu çalışanları, sendikaların çağrısı üzerine 10 Mart Cuma günü toplu greve gitti. İlkokul ve kreş çalışanları, hapishane personeli, itfaiyeciler ve postacıların da katıldığı grevler, özellikle toplu taşımanın büyük ölçüde aksamasına yol açtı. 

Brüksel’de 2.500 traktörlü çiftçi eylemi

Belçikalı çiftçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto etmek için yaklaşık 2 bin 500 traktörle başkent Brüksel’de eylem yaptı. 

Çiftçiler, hükümetin azot salınımını azaltmayı hedefleyen planları yürürlüğe girerse tarım ve hayvancılık sektöründe ekonomik kriz yaşanacağından endişeli. 

Kumar reklamları yasaklanacak

Kumar reklamlarının yasaklanmasını öngören yasa tasarısı onaylandı. 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek ve tüm medya kuruluşlarını kapsayacak yasa, hükümetin kumar bağımlılığıyla mücadelesinde yeni bir adım olacak. 

Belçika hükümeti, gazete bayilerinde kumar oyunları oynanmasını 2022’in başında sınırlamış ve birkaç ay sonra da çevrimiçi kumar oyunlarına haftalık 200 avro sınır getirmişti.

Geri Dön 12 Mart 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN