Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Ocak 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; başta mülteciler olmak üzere kış şartlarında evsizlerin durumu ve dikkat çeken devlet güvenlik raporu vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'da çok sayıda sığınmacı barınma sorunu yaşıyor. Evsizlerin büyük çoğunluğu da sığınmacılardan oluşuyor. Problem, kış şartları sertleştikçe derinleşiyor. Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) verileri, Belçika’da 112 bin kişinin oturum veya çalışma izni olmadan ülkede yaşadığını ortaya koydu. İstatistiklere göre 7 bin 134 evsizin büyük çoğunluğunun sığınmacılardan oluştuğu belirtildi.

Evsizler için acil eylem planı

Bununla birlikte, başkent Brüksel’de, evsizler için soğuk havalara karşı başlatılan acil eylem planı pazartesi günü itibarıyla devreye girdi. Brüksel’deki yerel hükûmet, evsizler için 7/24 erişilebilen, 1 aylık ek barınak tahsisi yapılmasına karar verdi. Bekar erkekler için 120, aileler içinse 25 ek yatak ayrıldı. Ayrıca Belçika’nın demiryolları şirketi SNCB, Brüksel Tren İstasyonunu kış aylarında devamlı açık tutacak ve görevliler evsizlere daha toleranslı davranacak.

Devlet güvenlik raporu: Casusluk ve terör tehdidi en riskli iki konu

Belçika Güvenlik Dairesi tarafından yayımlanan yıllık rapora göre, ülke güvenliğini tehdit eden en kritik iki unsurun casusluk ve terör olduğu ortaya çıktı. Raporda, Rusya-Ukrayna savaşı sonrası, Avrupa genelinde ajanlık faaliyetlerinin artığına dikkat çekildi.

Güvenlik Dairesi Genel Müdür Yardımcısı, Francisca Bostyn, VRT'ye verdiği demeçte, siyasetçilerin ajanlık faaliyetleri çerçevesinde manipüle edildiklerini ve bunun çoğu zaman farkında olmadıklarını dile getirdi.

Acil sağlık hizmetlerine ayrılan bütçe artıyor

Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, ilk yardım ve acil sağlık hizmetlerine ayrılan bütçenin artırılacağını duyurdu. Bu kapsamda, 2023’te 91 milyon avroluk fonun, bu yıl 146 milyon avroya çıkarılacağı, 2025 yılına kadar 240 milyon avroya kadar yükseltileceği açıklandı. Söz konusu kaynak, acil sağlık ve ambulans sistemini modernleştirmek için kullanılacak.

Geri Dön 14 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN