Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Ekim 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika gündemi bu hafta hareketliydi. Terör saldırısı, düzensiz göç, yasa dışı silah pazarı ve uyuşturucu sorunu gündemdeydi. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Antwerp'te bulunan Aartselaar'daki bir depoda uyuşturucu üretimi için kullanılan bir laboratuvar tespit edildi. Yerel polis, deponun etrafında bir güvenlik çemberi oluşturdu. Laboratuvarda amfetamin üretildiği düşünülüyor. Federal Polis narkotik birimi tarafından yürütülen soruşturma tamamlandığında, tesis tamamen güvenli bir şekilde sökülecek.

Anvers'te 10 ton kokain yakalandı

Anvers limanında bu hafta, piyasa değeri 500 milyon avro olan 10 ton kokain ele geçirildi. Söz konusu uyuşturucu konteynerinin, Afrika’nın Sierra Leone bölgesinden geldiği, satış değerinin toplamda 500 milyon avro olduğu bildirildi.

Mikroplastik içeren ürünlerin satışı yasaklandı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun, mikro plastik içerikli ürünlerin yasaklanmasına ilişkin kararı Belçika’da yürürlüğe girdi. Uygulama kapsamında; diş macunundan, makyaj malzemesine, saç spreyinden, yumuşatıcılara ve oyuncaklara kadar çok sayıda ürün yasaklardan etkilenecek. Sadece Avrupa Birliği'nde yılda yaklaşık 42 bin ton mikroplastiğin doğaya gittiği tahmin ediliyor.

Brüksel'de silahlı saldırı: 2 ölü

Başkent Brüksel'de, pazartesi gecesi kent merkezinde yaşanan saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti. Başkent polisi tarafından yapılan açıklamada, saldırının, EURO 2024 Elemeleri kapsamında Belçika ve İsveç milli takımları arasındaki müsabakanın oynandığı stadyuma yakın bir mesafede gerçekleştiği belirtildi. Saldırı nedeniyle Belçika- İsveç arasında oynanan maç da yarıda kaldı.

Terör saldırısının ardından 'yasa dışı silah pazarı' gündemde

Brüksel’de, pazartesi akşamı yaşanan terör saldırısının ardından Belçika gündemine yasa dışı silah pazarı tartışmaları oturdu. Flaman Barış Enstitüsü Başkanı Nils Duquet, hükûmetin, ülkedeki kaçak silah pazarını görmezden geldiğini savundu. Duquet, Belçika’da bulunan yasa dışı silahların Yugoslavya’da iç savaş döneminde kullanılan çok eski silahlar olduğunu belirtti.

Yasa dışı göçe karşı sert önlemler yolda

Başbakan Alexander De Croo, Brüksel’de yaşanan terör olayından sonra, kayıt dışı göçe karşı çok daha sert önlemler alınacağını duyurdu. Brüksel’de terör eylemini gerçekleştiren, Abdeselam Lassoued, sığınma talebi reddedilen bir kişi olarak ülkede yasa dışı yaşıyordu.

Geri Dön 22 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN