Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ekim 2023 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta hükûmetteki aşırı kâr vergisi çatlağı vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Brüksel Belediyesi, 2024’ten itibaren elektrikli scooterlara düzenleme getirileceğini duyurdu. Buna göre; şehirde kiralık 22 bin e-scooter bulunduğunu, bu sayının ocak ayından itibaren planlı bir şekilde 8 bine kadar indirileceği bildirildi.

Hükûmette 'aşırı kâr vergisi' çatlağı

Sosyal demokratlar, Belçika'da büyük kârlar elde eden bankalara 'aşırı kâr' vergisi getirilmesini talep etti. Sosyal demokrat Vooruit, söz konusu vergiyle devlete 600 milyon avroya yakın gelir kazandırılabileceği görüşünü savunuyor. Liberal Open VLD ise bunun 'bankacılık sektöründe istikrarı tehlikeye atacağı' kanaatinde. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında söz konusu vergi İspanya ve Hollanda’da uygulamaya konulmuştu.

Obeziteyle mücadeleye ek fon

Federal hükûmet, çocukluk çağındaki obeziteyle mücadele etmek için 11 milyon avroluk ek fon ayrılacağını duyurdu. Halk Sağlığı Bakanı Frank Vandenbroucke, çocuk ve gençlerin obezite tedavilerine erişimin kolaylaştırılacağını bildirdi. Belçikalı Bakan, çocukların kilo gelişimlerini takip etmek için iki yıl içinde 10 defaya mahsus olmak üzere, beslenme danışmanlarından ücretsiz destek alınabileceğini belirtti.

İnsan kaçakçılarına baskın

Brüksel'in Kuzey Tren İstasyonu bölgesinde gerçekleştirilen bir baskında Federal Polis, 25 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan ilk açıklamada, zanlıların insan kaçakçılığı ve fuhuş suçlamalarıyla tutuklandığı duyuruldu. 

Geri Dön 01 Ekim 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN