Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

Abur cubur reklamları yasaklanabilir

Belçika'da radyo, televizyon ve internette 13 yaşından küçük çocuklara yönelik abur cubur reklamlarının yasaklanması planlanıyor. 

Belçika’da sağlıksız gıdaların çocuklara yönelik reklamları, 2012’den bu yana kısıtlanıyor. 1 Haziran’da yürürlüğe girecek düzenlemeyle, bu kısıtlamaların sıkılaştırılması, radyo, televizyon ve internette 13 yaşından küçük çocuklara yönelik abur cubur reklamlarının yasaklanması planlanıyor. 

Planlara göre, hedef kitlesinin 13 yaşından küçük çocuklar olduğu abur cubur reklamları, radyo, televizyon ve internette yasaklanacak. Hedef, çocukların sağlıksız beslenmesini engellemek. 

Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke, bunu bir adım ileriye taşıyıp, televizyonda sağlıksız yiyeceklerin reklamları sabah 6.00 ila gece 23.00 arasında tamamen yasaklamak istiyor. Ülkede 130 binden fazla çocuğun obez, her dört çocuktan birinin fazla kilolu olduğunu hatırlatan Bakan, çocukların maruz kaldığı reklamlar ile sağlıksız beslenme arasında güçlü bir bağlantı olduğunu savunuyor. 

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN